Halkalı Klinik:0212 507 49 61
     Bahçelievler Klinik:0212 442 12 12 Bize Yazın Randevu Al

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği; ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenleyen bir diş hekimliği branşıdır. Estetik diş hekimliğinde amaç sağlıklı bir gülüş tasarlamaktır. Bu tasarımı oluştururken kişiye özgü olan ideal gülüş korunak doğal bir yenileme gerçekleştirilir.

Sağlıklı bir gülüşe sahip olmak kişiyi psikolojik açıdan pozitif etkilemektedir. Yapılan araştırmalara göre bu bireylerin iş ve sosyal hayatlarında başarılı ve mutlu oldukları sonucu elde edilmiştir. Estetik diş hekimliği uygulamaları ile dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları giderilir. Bu sayede birey hem sağlıklı hem de estetik bir diş görünümüne sahip olur.

Estetik diş hekimliğine başvuru yapan hasta bir dizi muayene sürecinden geçirilir. Öncelikle hekiminiz sizinle detaylı bir görüşme yapacak ve isteklerinizi doğru bir şekilde belirleyecektir. Bu muayenede istekleriniz ve beklentileriniz detaylıca görüşülecek, dişlerinizin fotoğrafları alınacak ve işlem sonrası çıkacak sonuç hakkında kesin bir görüşme gerçekleştirilecektir. Gülüş tasarımı gerçekleştirilirken diş sağlığı her zaman ön planda tutulmalıdır. Sağlık açısından uygun olmayan işlemler estetik bir görüntü yakalamak amacı ile gerçekleştirilmemelidir.

Diş estetiğinde ideal görünümü yakalamak için belli oranlara dikkat etmek gerekmektedir. Ağız, yüz ve baş bölgesinde bulunan belli oranlar mevcuttur. İdeal görünümü yakalamak için bu oranlara dikkat ederek gülüş tasarımı gerçekleştirmek gerekir. Bununla beraber hastanın istekleri göz önünde bulundurmalıdır. Kendisinin istekleri doğrultusunda oranlara dikkat edilerek bir tasarım elde edilmesi gerekmektedir.

Tasarım konusu ile ilgili tüm detaylar konuşulduktan ve planlama sonuçlandıktan sonrasında tedavide kullanılacak materyallerin hastaya uygunluğu kontrol edilmelidir. Materyal seçimi yapılırken diş sağlığını koruyacak ve doğal bir görünüm elde edecek materyal seçimi yapılmalıdır. Diş estetiğinde birçok uygulama yöntemi bulunur. Bu yöntemler hastanın durumuna ve isteklerine göre tercih edilmektedir. Estetik diş hekimliği uygulamaları aşağıda sıralanmıştır:

Gülüş Estetiği

Lazer Uygulamaları

İmplant Uygulamaları